Advert
Deniz Haber Türk Denizcili?ğinin Haber Sitesi
| RSS | Sitemap | Künye | Reklam | İletişim | Arşiv&Arama | ÜYE GİRİŞİ Sitede 129 kişi var..| 14/02/2016 22:55:31
| RSS | Sitemap | Künye | Arşiv&Arama | ÜYE GİRİŞİ Sitede 129 kişi var..| 14/02/2016 22:55:31
DenizHaber Türk Denizciliğinin Haber Sitesi
|Tersane Kazaları Masaya Yatırıldı


Tersane Kazaları Masaya Yatırıldı

Tersane Kazaları Masaya Yatırıldı

“Tersanecilik Sektörü İle İş Sağlığı ve Güvenliği Açısından Tuzla Tersaneler Bölgesi’nin İncelenmesi ve Değerlendirilmesi” konusunun Denizcilik Müsteşarlığı takip edecek.

Tersane Kazaları Masaya Yatırıldı

“Tersanecilik Sektörü İle İş Sağlığı ve Güvenliği Açısından Tuzla Tersaneler Bölgesi’nin İncelenmesi ve Değerlendirilmesi” konusunun Denizcilik Müsteşarlığı takip edecek.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Başkanlığının “Tersanecilik Sektörü İle İş Sağlığı ve Güvenliği Açısından Tuzla Tersaneler Bölgesi’nin İncelenmesi ve Değerlendirilmesi” konusunda yaptığı araştırma ve inceleme sonucunda düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan 26.11.2008 tarihli 2008/1 sayılı Rapor, 10.02.2009 tarihinde Denizcilik Müsteşarlığı Katip Çelebi Toplantı Salonunda görüşüldü.

Denizcilik Müsteşarlığı Gemi İnşa ve Tersaneler Genel Müdürü Yaşar Duran Aytaş’ın başkanlığında yapılan toplantıya Başbakanlığa bağlı birimler ( Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, Gümrük Müsteşarlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı), Millî Savunma Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı (Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı), Ulaştırma Bakanlığı (DLH İnşaatı Genel Müdürlüğü), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı (Teknik Araştırma ve Uygulama Genel Müdürlüğü, Afet İşleri Genel Müdürlüğü), Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı, İstanbul Valiliği, Yalova Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Yalova Belediyesi, Altınova Belediyesi, Tuzla Belediyesi, Denizcilik Müsteşarlığı Deniz Ulaştırması Genel Müdürlüğü ve Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü katıldı.

“Tersanecilik Sektörü İle İş Sağlığı ve Güvenliği Açısından Tuzla Tersaneler Bölgesi’nin İncelenmesi ve Değerlendirilmesi” konusunun Denizcilik Müsteşarlığı tarafından takip edilmesi, rapor hazırlanması  ve hazırlanan raporun Devlet Denetleme Kurulu Başkanlığı’na sunulması, konunun takibi için üç ayda bir toplanılması kararlaştırıldı.

 

 Bu Haber 1712 kez okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Yazlanlardan Lojiturk Ltd. veya denizhaber.Com sorumlu tutulamaz.


(100 Kırmızı Kart gören yorum otomatik olarak sistemden çıkmaktadır)
Bu habere bırakılan toplam 1 yorum var.
Yorum Ekle


iş emniyeti ve tedbirler

Böyle bir oturumun yapılması bu işin takibinin denizcilik müsteşarlığına verilmesi devletin bu işe nekadar özel bir önem verdiğinin resmini oturuma katılan yetkililerinde fotoğraflarından okumaktayım bu vakalar hepimizin yüreginı yakıyor hele mesleğin içinde adeta doğmuş yaşamış yıllaını o insanların içinde onlarla homojen olmuş bizlere tramva yaşatıyor sayın Müsteşarım sayın DLH Genel müdürüm ve tersaneler Genel Müdürü sayın Yaşar D.AYTAŞ beyin bilhassa bu konuda nekadar duyarlı ve hassas oldğuna ben şahidim ben halen bu iş emniyetine en hassas ve hiçbir harcamadan kaçınmayan bir tersanede hizmetimi sürdürmekteyim.yani olayların halen içinde yaşıyorum.bu oturuma katılan heyete sesleniyorum en alt rapörtörlerinizi iyi seçin mum yakıp arayın bulun bu mesleğe ömrünü vermiş kendini adamış inanmış mektebinden gelmiş insanlar olmassa gelenler ya tersanenin tamamını riskli görüp hem işyerine hem çalışanlarına zarar verecek yada gerçekten alınması gereken tehlike arz eden ortamları görmeden rapor tutacaklar yine işyerine çalışanlarına bilmeden zarar verecekler Tersanalare girildiğinde bakıldığında neler görecekleri nasıl bir gözle bu çok önemli yoksa ben çalışanıma önem vermiyorm tersane sahibi olmıyacağı gibi iş emniyeti kurallarına ben uymadım diyen bir işçide bulamassınız işveren önüne gelen olumsuz maddeler için para harcar bundan kaçmazda işçide kurallara herzaman uyduğunu zanneder bu süreç devam eder gider tehlikeli o siyah noktalar ise kendine av bekler .Sayın genel müdürüm Yaşar D.AYTAŞ bey çalışmalarınızı takip ediyor ve bu konuda bizden daha yoğun duygu ve gerçekçi olduğunuza inanıyorum Gemileri nasıl beyaz listeye aldığınız gibi yine bu ekipten Tersanelerimizinde imajını bu ölümlü kazalara sebebiyet veren ortamlardan kurtaracak tedbirleri alacağınızdan eminim. tüm çalşanlara sağliklı ortam dileğiyle.

Rasim DENİZ

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

GÜNCEL Kategorisinden Diger Başlıklar:


Balina, Yunus, Japonya, Vahşet, alkan Balığı, Karadeniz, NATO, Ege Denizi, Gemi, Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, Avrasya Boat Show, Alanya, şampiyona, Yüzme, Terkos Gölü, Balıkçı, Güvenlik Güçleri, Kaçak, Haydarpaşa Garı, Mübariz Mansimov, Yakıt, Tank, Sayaç, TÜPRAŞ, BUDO, Mudanya, Liman, Batık Tekne, Captain Khayyam, Libya,