Advert
Deniz Haber Türk Denizcili?ğinin Haber Sitesi
| RSS | Sitemap | Künye | Reklam | İletişim | Arşiv&Arama | ÜYE GİRİŞİ Sitede 123 kişi var..| 06/02/2016 10:57:42
| RSS | Sitemap | Künye | Arşiv&Arama | ÜYE GİRİŞİ Sitede 123 kişi var..| 06/02/2016 10:57:42
DenizHaber Türk Denizciliğinin Haber Sitesi
|Su altı kaynak ve kesim kursu


Su altı kaynak ve kesim kursu

Su altı kaynak ve kesim kursu

Profesyonel ehliyete sahip dalıcılar için uluslar arası geçerliliğe sahip sualtı kaynak, sualtı kesme uzmanlık eğitimi verilecek.

ULUSLAR ARASI STANDARTLARDA SUALTI KAYNAK VE KESİM KURSU
 
PROFESYONEL BİRİNCİ SINIF VE İKİNCİ SINIF DALGIÇLAR- BALIKADAMLAR İÇİN
 
1-     Profesyonel ehliyete sahip dalıcılar için uluslar arası geçerliliğe sahip sualtı kaynak, sualtı kesme uzmanlık eğitimi verilecektir.
2-     Eğitimler TÜRK LOYDU KLASI  sertifikalı ve uluslar arası ;
--ANSI /AWS D3.6 M  (AMERICAN WELDING SOCIETY)
--EN ISO 15618-1-2 (QUALIFICATION TESTING OF WET WELDERS) standartlarında olacaktır. IMCA VE ADC  HER İKİ STANDARTI KABUL ETMEKTEDİR.
 
3-     Eğitim süresi 2 haftadır. Eğitimler İZMİT Körfezinde yapılacaktır.
4-     Eğitimler ve sınavlar satıhtan ikmalli dalış sistemi kullanılarak, Türk Loydu gözetiminde yapılacaktır. Sertifikalar loyd onaylı ve uluslar arası akredite olacaktır.
5-     Katılımcılar daha önceden  kaynak ve kesim yaptıklarını bildiren taahhütname ibraz edeceklerdir.
6-     Kurs katılımında muayene tarihi geçerli ve fotoğraflı sağlık raporu ve dalgıç yeterlik ehliyeti getirilmesi zorunludur.
 
Profesyonel          Balıkadam  Satıhtan İkmalli dalış
Eğitimi Sualtı kaynak/kesme Eğitim
 
 2 Hafta 2 Hafta
İkinci Sınıf Dalgıç 1 Hafta 2 Hafta
Birinci Sınıf Dalgıç --------- 2 Hafta
 
Bu eğitimleri tamamlayan dalıcılar kurs bitirme belgeleriyle DENİZCİLİK MÜSTEŞARLIĞINA Başvurarak yeterlilik belgelerinin uzmanlık alanlarına SUALTI KAYNAKÇISI yazdırabilirler.
 
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu 2 yıldız dalıcı ve üzeri belgeye sahip veya TSSF'nin  2 yıldız dalıcı ve üzerinde denkliğe sahip diğer sistemdeki dalıcılar için;
 
1.Safha →      4 hafta profesyonel scuba eğitimi
2.Safha →      2 hafta satıhtan ikmalli dalış sistemi
3.Safha →      2 hafta  sualtı kesme / kaynak eğitimi
4.Safha →      2 hafta hidrolik aletlerle sualtı işleri
 
Bu eğitimleri tamamlayan dalıcılar kurs bitirme belgeleriyle STAJ ŞARTINA GEREK KALMADAN DENİZCİLİK MÜSTEŞARLIĞI sınavına katılacaklardır.
  
KURS FİYATLARINA DAHİL OLANLAR:
 
1 -   TÜM EĞİTİM DÖKÜMANLARI
 
2-     KULLANILACAK TÜM DALIŞ MALZEMELERİ
 
3-     EĞİTİMDE KULLANILACAK KAYNAK VE KESME ELEKTRODLARI
 
4-     TÜRK LOYDU TARAFINDAN SERTİFİKALANDIRMA ÜCRETİ
 
5-     KURS SONUNDA VERİLECEK SERTİFİKA VE DALIŞ SİGORTASI
 
6-     KURSİYERDE KALACAK TULUM,BARET,T-SHORT ,ŞAPKA
 
KURS FİYATLARINA DAHİL OLMAYANLAR:
 
1-      ULAŞIM VE KONAKLAMA ÜCRETLERİ
2-      YEMEK VE İÇEÇEK ÜCRETLERİ 
 
BAŞVURULAR İÇİN
 
1-Körfez Halk Eğitim Merkezi                             
Tel: 0.262.528 90 90
       0.505.803 40 80
email:
kalim27@hotmail.com
 
2-DESSAT- İZMİT
            Murat KULAKAÇ
Tel: 0.505.814 38 43 -0532 5885950
email:
kulakac@hotmail.com

DenizHaber.ComBu Haber 12326 kez okundu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Yazlanlardan Lojiturk Ltd. veya denizhaber.Com sorumlu tutulamaz.


(100 Kırmızı Kart gören yorum otomatik olarak sistemden çıkmaktadır)
Bu habere bırakılan toplam 39 yorum var.
  39 yorum gösteriliyor. Yorum Ekle


sınırlı sayıda kurs açılıyor...

Şimdi bu kurs ile ilgili avrupada sayılı merkezlerde kurslar açılıyor ve nerede ise bir yıl önceden kayıt yaptırmak gerekiyor. ben hollandada sanayi dalgıçlığı işleri yapan bir firmada şöförlük yaptım 3 yıl. oralarda bu işler gerçekten oldukça sıkı tutuluyor ve dalgıçlar iyi para kazanıyor.saat hesabı dalış yapılıyor .böyle bir belge dalgıcın maaşını %60 daha da artırıyor.şirketler içinde aynı şekilde avantajlı .hollandada sertifikan yoksa hiçbirşeysin.orada kurs3 hafta idi ve hollandalılar için 6500-7500 euro arası idi yabancılar için kalacak yer yemek içimek vize uçak vs.9000-10000 euro civarı .şimdi ben bukursa katılıp ve oradada dalış kursuna katılacağım.. türkiyede çok yakın zamanda avrupa standartlarında dalış sistemine geçmek durumunda azaman bu sertifikalar altın değerinde olacak .sn.murat egi hocanın da STFA için verdiği ADAS PART-3 belgeleri hollandada ve dünyada geçerli HSE-PART-1 denkliğindedir hollandada 10000 euro ve sıra var.keşke ülkemizde daha sık açılsa yurt dışından bile gelenler olur.iyi dalışlar.

OSMAN AKÇA

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

başvuru

bende su altı kaynakçılık kursuna katılmak istiyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

YASİN PEKEL

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!milli egitim bakanligi onayli sanayi dalgicligi kursu icin adres www.burc.com dur

info burc

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!


infoburç

Henüz yönetmelik gereği Balıkadam haricinde kurs düzenleme yetkisi hiç bir kursa verilmemiştir. Lütfen yanlış bilgilendirmede bulunarak insanları yanıltmayınız. Bilg i için Lütfen Deniz ve İçsular Düzenlemesi Genel Müdürlüğüne başvurunuz.

Canberk Demirdelen Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!
su altı kaynagı kursu almak istiyorum

öncelikle slm ben antalyada ikamet ediyorum meslegim sogutma havalandırma işi yapıyorum kurs için neler gerekmektedir yaş önemlimidir şartlar nelerdir ögrene bilirmiyim bi zahmet bilgi verirseniz memnun olurum saygılar

nedim kök

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

KEŞKE YAPILSA SÜPERR..

BENCE ÇOK OLUMLU ŞEYLER OLUYOR CAMİAMIZDA ARTIK UYANMAYA BAŞLANDI SANIYORUM.İNŞALLAH BU STANDARTLARDA OLURDA BİZLERDE ULUSLARARASI BELGELER ALMAK İÇİN YURT DIŞINDA BAŞKALARINA DİLENMEK ZORUNDA KALMAYIZ. FİYATLAR OLDUKÇA UYGUN NEREDE İSE BİR MAAŞ KADAR. HOLLANDA VE AMERİKADAKİ FİYATLAR 9000-10000 USD CİVARI FAKAT İNGİLİZCE YETERLİLİĞİ ŞART KOŞUYORLAR VE KURS PROGRAMLARI GENELDE TÜRKLER İÇİN HEP DOLU OLUYOR.GERÇEKTEN YAZILAN SERTİFİKALAR VERİLİYORSA IMCA ADC AYNI SERTİFİKALARI KABUL EDİYOR. YABANCI OKULLARDA BU SERTİFİKALARI VERİYOR ZATEN..
EMEĞİ GEÇENLERE TEŞŞEKKÜRLER HAYIRLISI BAKALIM

SATÜRE

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

SUALTI KAYNAKCISI OLMAK .......İSTİYORUM!!!!!!!!!!!! AMA

ÇOK GUZEL BİR ORGANIZASYON AMA KURSUN FİYATI NEDIR BUTUN MASRAFLAR KAC PARAYA PATLIYOR BİLEN VARSA BENIM ADRESE GNDERSINBEN TUZLA TERSANELERINDE CALISIYORUM 3 YILLIK GAZALTI KAYNAKCISIYIM HEM KARIYERIM HEMDE PARAM OLSUN İSTERIM TESEKKURLERR....

sameddin baştan

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

DALGIÇ OLMAYANLAR NE YAPACAK......

EVET ANLASILDIĞI KADARI İLE FAYDALI BİR KURS FAKAT BEN KAYNAKÇI OLMAMA RAĞMEN DALGIÇ DEĞİLİM . BİZDEDE SERTİFİKALI KAYNAKÇILAR YERİNE GÖRE 1500-2500 YTL ARASI ÇALIŞIYORLAR.BEN BASINÇLI KAPLAR ÜZERİNDE ULUSLAR ARSI BİR FİRMADA ÇALIŞIYORUM. VE İŞİM GEREĞİ AKÇAKOCADA PLATFORMDA ÇALIŞTIM .ORADA YABANCILARDA VARDI.ADAMLARIN ÜLKESİNDEDE SUALTI KAYNAKÇILARINA BÜYÜK İHTİYAÇ VAR.YANLARINDA BİR SÜRÜ HİNTLİ VE FİLİPİNLİ DALGIÇ ÇALIŞIYORMUŞ .MAAŞLARDA ÇOK İYİ AÇIK DENİZDE BİR AY ÇALIŞIP BİR AY YATIYORLARMIŞ.MAAŞ İŞLİYOR TABİKİ.BU KURS BENCE UCUZ FAKAT BİZİM GİBİLER YARARLANICAKMI ANLAMADIM BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM ..

AHMET

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

YURT DIŞINDAN BİR İLAN

YABANCI DİL BİLENLER ANLAYACAKTIR. KURSTA VERİLEN SERTİFİKADAN ,
GÜNLÜK 315 USD/GÜN 30X315 =9450 USD EN AZ BEŞ YIL İŞ GARANTİSİ YER MALEZYA
Job title : CSWIP 3.1 Welding Inspector
Company name : Yen Maseri Ariel Sdn Bhd
Location : Terengganu, Miri & Labuan, Malaysia
Posted on : Thu 20 Mar, 08
Apply before : Sun 20 Apr, 08
Salary : USD315 daily rate

Job Type : Contract
Experience required : 6 years - 10 years--------------------------------------------------------------------------------
Job details :
3 Contract position(s) available.The person shall possess CSWIP 3.1 certificate or equivalent with a minimum of five (5) years working experience in similar capacity with any inspection services company.
nako

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

ARTIK BİRLİK OLMA ZAMANIDIR...

SAYGI DEĞER ARKADAŞLAR, ARTIK BIRAKALIM KISKANÇLIK VE FESATLIĞIDA ŞU SEKTÖRÜN BİRAZ ÖNÜ AÇILSIN NEFES ALSIN YAHUU.
KENDİMİZ İÇİN DEĞİL SEKTÖR VE CAMİAMIZ İÇİN BİR ŞEYLER YAPILSIN.
ŞİMDİ BİZİM NEDEN YERİNDE SAYDIĞIMIZI VE BİLGİSİZ KALDIĞIMIZI ANLATARAK SIKMAK İSTEMİYORUM KİMSEYİ. YAPILAN BU ÇALIŞMA BENCE OLUMLU BİR ÇALIŞMADIR FAYDASISI ZARARINI TARTAN KURSA GİDER İŞİNE GELMEYEN KURSA GİTMEZ ... FAKAT MİLLİ EĞİTİMİ, HALK EĞİTİMİ,DENİZCİLİK MÜSTEŞARLIĞINI ,TÜRK LOYDUNU ELEŞTİRİP BU KURUMLARI KARŞINA ALIR İSEN BİRDAHA KİMSE YÜZÜNE BAKMAZ SENİDE KAALE ALMAZ.KÖS KÖS OTURUP ELİNDEKİ SADECE TÜRKİYEDE GEÇERLİ DALIŞ BELGELERİNE BAKARSIN... ŞİMDİ YURT DIŞINDA ÇALIŞAN ARKADAŞLAR İYİ BİLİR BİZİM BELGELERİN DÜŞTÜĞÜ VAZİYETİ.YAHU BIRAKALIM BİRİLERİ ZAMAN HARCAYIP BİRŞEYLER YAPIYOR .BEN İSTERİMKİ ÜNİVERSİTEMİZDE BU ÇALIŞMALARIN İÇERİSİNDE OLSUN.
SN MURAT KULAKAÇ HOCAM,MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ,HALK EĞİTİM MÜD.TÜRK LOYDU, DENİZCİLİK MÜSTEŞARLIĞINA TEŞEKKÜR EDELİM,DAHA FAZLASINI DAHA KAPSAMLISINI YAPSINLAR.
KARADENİZDE- MARMARAY PROJESİNDE BİR KAÇ YILDIR FEVKALADE ŞEKİLDE KAZASIZ BELASIZ AVRUPA STANDARTLARINDA DEVLETTEN BEŞ KURUŞ DESTEK GÖRMEDEN KARIŞIM GAZLA DALIŞ YAPAN FİRMALAR VAR. DALGIÇ ARKADAŞLARIMIZ VAR.ONLAR OLMASAYDI BELKİDE YABANCILAR SÖMÜRECEKTİ BİZLERİ .ARTIK LÜTFEN BİRLİK OLALIM...

OKAN MARİN-OKAN TOZUN

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

Kaynak Kursu Hakkinda

Okan bey bu yazmis oldugunuz Neptune Marine Services e ait olan is ilani yaklasi bir sene once yazilmis olan bir ilan tarihinide vereyim (Mon 02 Apr, 07) bu tarihte yayimlanmis bir ilan simdi aslinda bu ilanlar cok onemli degil.Onemli olan su bu kursun Profesyonel Belge sahibi dalgiclara nasil yararli olacagidir onemli olan budur sanirim.

Ancak soyle bir durum var,bu kursu aldik diyelimki ve bu kursla hemen yurtdisinda calisabiliriz gibi bir durum yok cunki bunun yaninda bizlerin yurtdisinda gecerli olan bir dalis belgesine sahip olmamiz gerekmezmi yani sizin almis oldugunuz Adas Part III ,UK HSE Part I,Sout African Class I gibi IMCA yada bir baska uluslararasi kuruluslar tarafindan taninan bir baska deyisle yurtdisinda gecerli olan belgelerimiz var ise bu kaynak kursunun faydasi olacaktir yani size faydasi olacaktir ancak bir sene boyunca daha sonra bu kursu yenilemeniz gereklidir.(Bu kurs nasil bir sure veriyor onu bilmiyorum ancak uzmanlik dalina bu yazildiginda bir sure olmayacaktir sanirim)

Ayrica yine soyle bir durum soz konusu olmaktadir eger bu isler offshore olursa bu islerde calismak icinde ayri bir kursa daha ihtiyacimiz olacaktir (Offshore Survival) eger bu kurs olmazsa kesinlikle bu tip projelerde calisma imkani olmayacaktir.

Ikinci olarak Turkiye de Birinci Sinif Dalgic,Ikinci Sinif Dalgic ve Balikadam gibi Profesyonel Dalis Belgesine sahip olan kisiler icin Turkiye karasulari icinde Kaynak ve Kesimi rahatlikla yapabilmeleri icin guzel olacaktir ancak burada yine soyle bir sey karsimiza cikmaktadir, bizler yani Istanbul Universitesi Sualti Teknolojisi mezunu olan 1 Sinif Dalgiclar ve Deniz Kuvvetlerinden kurs almis bizim gibi 1 Sinif Dalgic belgesine sahip olan kisiler zaten bu egitimleri I.U. Sualti Teknolojisinde ve Deniz Kuvvetlerinde almis oldugundan dolayi bizler icin boyle bir durum soz konusu olacagini dusunmuyorum.

Cunki buradaki amac eger Profesyonel Belgelerimizin Uzmanlik Dali kismina Sualti Kaynak ve Sualti Kesiminin yazdirilmasi ise zaten bu kisima bu dersleri gordugune dair resmi belge ile 2 Eylul 1997 yilinda yayimlanan Profesyonel Sualti Adamlari Yonetmeliginin Birinci Kisim Birinci Bolum Madde 3 – 17 Uzman Kisminda belirtilen Bendine gore bu uzmanlik dali Profesyonel Dalis Belgelerimize yazdirilabilir.Bu hak bize 1997 den beri taninmaktadir ancak bir cogumuz bu haktan yararlanmamisizdir cunki gerek duymamisizdir.

Yani isin acikcasi Profesyonel Dalis Belgesine sahip olan ancak boyle bir egitim almamis fakat kaynak ve kesim yapan arkadaslar icin cok guzel bir kurs olacaktir bu konuda hem fikirim. Yani kisacasi

1. Yurtdisinda calismak isteyen ve yurtdisinda gecerli bir Profesyonel Dalis Belgesi olan arkadaslar icin cok guzel bir kurs her bakimdan desteklerim.Cunki ucuz olacaktir.

2. Turkiyede Profesyonel Dalis Belgesine sahip ancak bu egitimleri resmi olarak almamis olan profesyonel dalgiclarin rahat calisabilmesi icinde cok guzel bir kurs her bakimdam desteklerim. Cunki Turkiye Karasulari icersinde hic bir problem yasamadan Kaynak ve Kesim islerinde calisabileceklerdir.

3. Almis oldugu egitimlerin yeterli olmadigini veya eksik egitim almis oldugunu dusunen,bu kursun kendisini gelistirecegini ve faydasi olacagini dusunen Profesyonel Dalis Belgesine sahip arkadaslar icinde cok guzel bir kurstur her bakimdan desteklerim.Kendilerini gelistireceklerdir.


Sonuc olarak eger benim eksik kaldigim yada yanlis soylemis oldugum bir sey var ise siz tamamlar ve beni daha fazla aydinlatirsaniz cok sevinirim benimde bilmedigim ve yanlis algiladigim bazi seyler olabilir.
Saygilarimla

Kpt.Harun DALCIK
1.Sinif Dalgic
Supervisor
DA 0006


Harun Dalcik

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

eğitim

Ben deniz kuvvetlerinde 22 yıl profesyonel dalgıç olarak çalıstıktan sonra emekli oldum.dısarıda superviser dalıcı olarak çalısmaktayım.sektördeki egitim ve sertifika eksiliklerini ve bunun sonucu olarak ulkemizin kaybetdiklerini dikkate aldıgımda hayrete düstüm.hazır olan bu projeye 2 yıldır destek veriyorum ve hayata gecirilmesi icin cok emek harcadım vede harcamaya devam edecegim.bir cok kurum nedenini anlamadıgım sekilde bu projenin gerceklesmesini engellemeye çalıstılar ve hala calısmalarına devam ediyor.ilk okul mezunlarının yapabilecegi bir meslek ve eger biz bu kişileri iyi egitebilirsek egitimli ve donanımlı dalıcıların sayısı artar.
profesyonel dalıcı belgesine sahip arkadaslarımızda artık turk loydu sertifikası sonucu sualtında daha önceden gizli ve kaçak yaptıkları sualtı kaynaklarını rahatlıkla yapabilecek ve sorunları giderecektir.

kursun fiyatı kursiyer sayısına göre masraflar bölünerek bulunacaktır.20 kişilik bir grup için tahmini paket olarak fiyatı 1500€ olarak tahmin ediyorum.tabiki bu projeye destek olacak kurulus bulursak kursu daha dusuk maliyetlere yapabiliriz.

korfez halk egitim bir kurum ve bizler kurumlara inanıyoruz.kurumlar kalıcı bizler değişkeniz.tum arkadaslarımın maddi ve manevi olarak bu projeye destek vermesini temenni ediyorum.her bölge kendisine bir sponsor kuruluslar bulursa bu konuda yetişmiş insan gucune hızla ulasabılırız.

MURAT KULAKAÇ

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

HARUN KARDEŞİMİN DİKKATİNE...

Job details :
NEPUNE MARINE SERVICES
Currently Hiring up to 12 Commercial Dive Welders for OFFSHORE projects
MUST BE A CODED WELDER WITH the equivalent of ADAS PART 3

“THE GODS OF UNDERWATER WELDING!”
www.neptunems.com
CURRENTLY HIRING:
> 12 X COMMERCIAL DIVER WELDERS
> 2 X PROJECT SUEPERVISORS;
> 2 X LIFE SUPPORT TECHNICIANS.
Neptune Marine Services is a Perth based company specialising in integrated engineering from seafloor to surface. Neptune has recently expanded our service offering with global partnerships and multi-national acquisitions and to meet our project demands we are now looking to embark on a significant recruitment drive.
BENEFITS OF WORKING WITH NEPTUNE MARINE SERVICESokan

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

EĞİTİM...

EVET HARUN KARDEŞ VEYA HARUN BEY...
YAZDIKLARINDAN ANLADIĞIM KADARI İLE BU ÇALIŞMAYI SENDE DESTEKLİYORSUN BENİM GİBİ, TARAF OLMADAN VE OBJEKTİF BAKARAK.TESEKKÜRLER..
ŞİMDİ BU KURSTA EĞİTİM ŞARTLARI VE KOŞULLARI İLE ANLAŞILMAYAN BİR HUSUS OLDUĞUNU SANMIYORUM.BENİM KURS İLANINDAN ANLADIĞIM KADARI İLE VEDE ALDIĞIM BİLGİLER SONUCUNDA;

1. KURS İLE BERABER KİMSEYE YOKTAN BİR DALGIÇ YETERLİLİK BELGESİ(EHLİYET) VERİLMİYOR .

2.BU BİR KAYNAK YETERLİLİK SINAVINA HAZIRLIK KURSUDUR. SINAV SONUNDA BAŞARILI OLAN ARKADAŞLAR ULUSLARARASI GEÇERLİLİĞİ BULUNAN BİR SERTİFİKA ALACAKLARDIR.İSTER TÜRK EHLİYETLİ İSTER YABANCI EHLİYETLİ ARKADAŞLAR İSTEDİKLERİ ŞEKİLDE KULLANMA HAKKINA SAHİPTİRLER.BU KONUDA ALDATICI BİR BİLGİNİN OLMADIĞINI VE GAYET NET OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.

3.BENİ ENÇOK UMUTLANDIRAN BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ BİR ÇOK RESMİ KURUMUN BU OLUŞUM İÇİN BİR ARAYA GELMİŞ OLMASI VE BİZLER İÇİN BİRŞEYLER YAPILMASIDIR.GERİ KALAN KISMI BENİ İLGİLENDİRMİYOR.

4.AYRICA BU BAĞLAMDA PASİF KALMAK KONUSUNDA DİRENEN SEVGİLİ ÜNİVERSİTEMİZİNDE BELKİDE HAREKETE GEÇME İHTİMALİNİN DOĞACAK OLMASIDIR.

5.BU VE BUNUN GİBİ KURSLAR VE GİRİŞİMLER ÇOK YAKINDA SEKTÖR OLARAK İHTİYACIMIZ OLACAK DALICI VE EKİPMAN STANDARTLARININ DÜNYA STANDARTLARINDA OLMASI İÇİN YOL AÇACAK VE ÖRNEK OLACAKTIR.
--BU KONUDA ÇALIŞMA YAPAN HER TÜRLÜ LEGAL OLUŞUMUN YANINDA OLACAĞIM ARKADAŞLARIMIN DA OLMASINI DİLERİM. BAZEN HER ŞEY PARA İLE OLMAZ... BİRLİK OLMAK GİBİ..
SAYGILARIMLA
OKAN TOZUN

OKAN TOZUN

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

kaynak egitim egitmeni

uzerinde iki yıldır calıstıgımız bu projede her sey bitmesine ragmen korfez halk egitim ve komek bir turlu egitim malzemelerini ve egitim gerekliliklrini yerine getirmemiş ve verdikleri sözleri tamamlayamamıstır. bu nedenle bu projeye destek veren dessat egitmenleri bu asamadan sonra bu projede yer almıyoruz.

bizleri arayan arkadaslarım korfez halk egitim merkezini veya komeki arasın ve kayıtlarını yaptırsın.secim öncesi mutlaka bu egitimleri yapacaklardır.

murat kulakac

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!ya bu sanayı dalgıclıgını nerde ogrecez bı bılgısı olan varsa meıl atabılırmı

mehmet yıldız

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!yani kısacası bu bu kursa dalgıçlık sertifikası olmadan katılamayacağız
neden dalgıçlık kursunu da vermiyorsunuz
diplomalı dalgıçların bu kursa fazla bi rağbet göstereceğini sanmıyorum
eğer dalgıölık kursu ile birlikte verilirse daha çok ilgi çekeceğine inanıyorum.

hüseyin uysal

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

CSWIP 3.1 ( U ) ve NDT ( U ) sertifikasyonu

Arkadaşlar ben Padi 1* dalış eğitmeniyim. Ayrıca İzmir de iyi bir fabrikada NDT uzmanlığı, kaynak inspectörlüğü ve QCI olarak çalışıyorum. Bu ikisini birleştirmek için çok araştırma ve çok yorum okudum. Sadece anladığım türkiye de biz bu eğitimi alamayacağımız. Bu tip bir sektörde çalışamayacağımız. Bu yüzden araştırmalarım sonucu. İngiltere, iskoçya ve amerika da bu konu ile ilgili çalışan eğitim firmaları buldum. Bu firmalarla ciddi biçimde iletişime geçtim. Eğitim kurs tarihleri ve bilgilendirme üzerine evraklarımı istediler. Bu sertifikalarımı gönderip kurstaki denkliğim uygun düşerse kursa gideceğim. Padi dive master sertifikam HSE denkliğine eş geliyor. Ama kendileri bakınca ne cevap verecekler bilmiyorum. Ndt sert. EN level-1 Pt, Mpt, ut / en level -2 Vt / Sntc-tc-1a level-2 Vt, pt, mpt, ut, rt var. Bunların çerçevesinde eğitim almam için çağrılacağımı yüksek oranda bekliyorum. Türkiyede bi on sene sonra açılacağını düşündüğüm için zaten yüksek ihtimal bunun başında da ben olurum eğitmen olarak. Şimdi bu işlere kalkışmak isteyen arkadaşalar için yurt dışında bu eğitimleri veriyoralar oralara başvurmlarını dilerim.

Hamdi ERGİN

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

soru

biz sualtı komutanlıgından 2 sınıf dalgıç diploması alan askerleriz bu belgeyi biz nasıl sivile çevirebiliriz nere başvurmamız lazım hangi belgeler lazım

soner ünal

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!


başvuru..

Bulunduğunuz yerin bağlı olduğu Liman Başkanlığına başvurup gereken evrakları tamamlamanız yeterlidir.

Canberk Demirdelen Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!
merhaba

merhaba su altı kaynak ve kesim işi icin aradıgım noda kimseye ulaşamdım önce onu belirteyim karşıma makineden başka bişey cıkmadı ben 9 yaşımdan beri kaynakcıyım bu su altı kaynak işinin sertifikasını almam icin nekadar madiyat ve gidiyor belirtmemisiniz bu sertifikayı almam icin neler dalgıc olmam lık sertifikasını olması şartmı bunları ögrenmek istiyotum saygılar

zewkeriya sakin

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

Dalış sertifikası hariç maliyet

Arkadaşlar dalış sertifikası masrafları hariç bu sertifikayı alabileceğimiz kursun ücreti ne kadar bu konuda bi bilgisi olan var mı ?

ismail Açıkel

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

öffffffff

Allah aşkına bu işler neden sarpa sarılıyor tam net bilgi verilmiyor. bu sertifikayı isteyen benim gibi birsürü insan var lütfen kurstan net bir sayfa yayınlamasını istiyoruz ayrıca diğer arkadaşın dediği gibi dalgıçlık kursuda verilse çok iyi olur şahsen benim için çok zor ben sakaryada ikamet ediyorum ve bu kursada çok ihtiyacım var. bizde böyle değerli meslek dalımızdan ekmek yemek isteriz herhalde... iyi günler.

savaş çukur

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

daha ne bekliyorsunuz

ülkemin 3 bir tarafı denizlerle kaplı kaynak ve kesim kursu çok gecikmistir hiç vakit kayıp etmeden açılmasını istiyorum daha fazla sürüncemede kalmasının kimseye faydası yoktur

erol zeybek

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!ya bende göremdim daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim.kurs zamanları varmıdır kurs ücretide belirtilmemiş.her başvuran kişi kursunu tamamlaıp gidiyomu belirlenmiş bi süre varmıdır.

hakan yıldızeli

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!bende bu meslegi ögrenmek istiyorum kendim metal işleri mezunuyum okulumda bahsedilmişti ama bir türlü görmek nasip olmad ı bilgileri tam verirseniz seviniriz teşekkürler iyi çalişmalar

musa kızılağaç

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

su altı akynağı

merhaba 18 yıldır argon kaynağı ve metal işleri ile ilgileniniyorum birkaç defa su altı kaynağı için bilgi almak için nette araştırma yağtım ama malesef burdaki arkadaşlar bizi sualtı yüzücülüğü yani balık adam kursalrına yönlendiriyorlar biz bundan sıkıldık eğer bu işi öğrtemek istemiyorsanız eyvallah ama kimseninde vaktini harcamayın :(

atilla taşlık

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

sualti kaynakcilik

arkadaslar ilk once turkuye su alti federasyonu onayli sanayi dalgicligi sertifikasi almaniz lazin onuda bogazici su alti arastirma dan alabilirmisiniz yaklasik 4000 tl ye maal oluyor onadan sonra ancak bu kurslara basvuru yapabiliyorsunuz

recep karabulut

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

Su ALtı Kaynak

slm iyi Günler su altı kaynak kursunu almak istiyorum metal teknoloji teknisyeniyim ben u mesleyimi su altında devam ettirmek istiyorum bu meslek icin Boy - Kilo fark Edermi ve dünyanın her yanında rahatca bu diplomaile iş bula bilirmiyiz sanırım Koceli Körfezde acılmıs bu kurs yardımcı olursanız çok mutlu olurum tesekkürler

ALi

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

açık lamalar biraz daha iyi ol malı

ben de sakarya hendek edüstiri meslek lisesi metal işleri bölü mün den mezunum mezun oldugum günden buyana meslegim le ilgili bir çok dalda bilgi topladım elektirik arg oksi gaz altı argon gibi kaynak ların hepsını başa rılı bir şekil de yapmak tayım fakat okul dan mezun oldugum günden buyana su altı kesme ve kaynak kurs larını araş tır mak tayım ama hiç bir yer de tam bir net açık lama yok biz diğer arkadaş lar gibi bu meslek ten ekmek yemek istiyouz bu işi nerede ve nasıl tam teşekküllü bir şekilde eksik siz nasıl öğrene biliriz??? birde bu kurs lar dahilin de dalgıç lık eğitimi de veril se çok daha iyi olmaz mı? şim diden tüm arkadaş lara işlerin de başarılar dili yorum ve teşekkür ediyorum

talip kocaman

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

sanayi dalış yaş 18 40selim mutlu

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

kaynak alnımı geliştirmek ve denizaltı kaynakcısı vekesimcisiolmak istiyorum

slm ben izmirden ugur1983dogumluyum gazaltı elektirik ve argon kaynakcısıyım sizinde yardımlarınızla denizaltıkaynakcısı olmak istiyorumnumaram 05393845085beni ararbu konuda bilgilendirirseniz butlu olurum

ugur kızılyol

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!böyle bir kurs olsa gerçekten süpero lur ben kaynak teknolojisi mezunuyum ankara haymanada yaşıyorum su altı kaynağına büyük ilgim var kursu var mıdır acaba ?

Kaan ERKMEN

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

Yetkisiz Kurs

Türkiye Cumhurriyeti sınırları içerisinde kurs ve eğitim verebilmek için Y.Ö.K. trafından yetkilendirilmiş SUTEK ler haricinde Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın ilgili Genel Müdürlüğü'nden izin alınmış olması gerekmektedir. Alın madığı taktirde belgeler geçersizdir ve hukuksal işlem başlatılması gerekir. Böyle bir konu için Türk Loydu'nun nasıl kabul verdiği de incelenmelidir. Ö nerim; Bu kurs için başvurmadan önce Bakanlığımız bağlısı Deniz ve İçsular Genel Müdürlüğü'ne başvurarak bilgi alınmasıdır. Cami anın Bilgisine Sunulur.

Canberk Demirdelen

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

scuba

Slm ben argon elektrik kaynakcisiyim 2 sinif scuba daliş sertifikam var sualti kaynakcisi olmak istiyorum bu konuda yardimci olmanizi bekliyorum nmaram 05349158175 tşk

hüseyin çam

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

kaynakcı

ben metal bölümünden mezunum bu işe baaslamak için nw yapmalıyız bilgisi olan varmı ücretler ne kadar

hakan

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

BÖYLE BİR KURS YOK

İZMİT HALK EĞİTİM MERKEZİNE TELEFONLA ULAŞAN HERKES BÖYLE BİR KURSUN OLMADIĞINI TELEFONA BAKAN HANFENDİDEN ÖĞRENEBİLİRLER BU HABER YAKLAŞIK 2 YILDIR VAR AMA KURS YOK BİLGİNİZE SAYIN EDİTÖR VE İLGİLENENLER

HALİL DALGIÇ

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!10 YILDIR KAYNAKÇIYIM SU MALTI KAYNAGINI MERAK EDİYORUM VE TÜRKİYE
İŞCİNİN DEGERİ YOK VE BU YÜZDEN İNSALLAH SU ALTI KAYNAGI BELGESİNİ
ALIP YUHDIŞINDA ÇALIŞMAKM İSTİYORUM ARKADAŞLAR SİZDEN RİCAM Bİ HABERİNİZ OLURSA NEZAMAN VE NERDE EGİTİMLERİ OLURSA BENİ Bİ ZAHMET ARAYIN KARDEŞLERİM 05071150943

ORHAN ASLAN

Bu yoruma cevap yaz! Bu habere yorum yaz!

GÜNCEL Kategorisinden Diger Başlıklar:


Göçmen, İstanbul Boğazı, , İDO, SEFER, İptal, İzmir, , Namık Assena, Vefat, dolar, Amerika, Pasifik, Ekvador, Tayyip Erdoğan, Yıldırım Holding, Recep Tayyip Erdoğan, Deniz yatçılık, ,  Brent petrol, , Rusya, Ortaasya, , Beyşehir Gölü, Kuzey Ege, Poyraz, feribot, Türkiye Yelken Federasyonu, Eğitim, Gümrük, Marmara Denizi, Poyraz,